Poznaj PRAVIDLÁ pre dokonale vypracované brucho?

Existuje spôsob, ako sa zbaviť tuku na bruchu? Ako docieliť dokonale vypracované brucho?

Ploché brucho a štíhly pás je snom mnohých žien. Často je to jedna z prvých partií, kde sa začnú tuky usadzovať a tiež jedna z posledných, ktoré tuky opúšťajú. Dobrou správou je, že tento tuk môžeš mať pod kontrolou. Budeš musieť vynaložiť značné úsilie, pretože neexistuje žiadna zázračná pilulka na jeho odstránenie.

TOP 5 cvikov na ploché bruško

 

1. Aeróbny tréning (kardio)

Aeróbne cvičenie je účinný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie a spáliť kalórie. Kardio cvičenie zaraď do svojho tréningového plánu päťkrát týždenne po dobu minimálne 30 minút. Aby nedošlo k adaptácií svalov na danú záťaž, pravidelne obmieňaj aeróbne aktivity, vyskúšaj spinning, beh alebo rýchlu chôdzu.

6 najlepších kardio cvičení na doma

 

2. Silový tréning

Silový tréning zohráva dôležitú úlohu pri chudnutí, pretože svaly spaľujú viac kalórií v pokoji ako tuku. Svaly sú doslova stroje na spaľovanie tukov. Čím viac svalov máš, tým viac kalórií spáliš. Štíhlejší pás a vyrušované bruško docieliš cvikmi, ktoré sú zamerané na oblasť strednej časti tela napr. nožnice, bočný plank a zdvíhanie nôh nahor.

 

3. Stravovacie návyky

Ak chceš znížiť tuk na bruchu, budeš musieť spáliť viac energie (kalórií) a jesť správne druhy potravín.

  • Zmenšuj porcie a zvyšuj ich množstvo. Vyhýbaj sa nadmerne spracovaným potravinám s vysokým obsahom soli a konzervačných látok.
  • Nezabúdaj na raňajky. Zdravé raňajky pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi a naštartujú metabolizmus
  • Konzumuj potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Vláknina potláča chuť do jedla a zvyšuje pocit plnosti.
  • Zníž príjem rafinovaných sacharidov ovocné šťavy, keksíky, sladké nápoje, čokoláda. Namiesto toho hľadaj sacharidy, ktoré obsahujú vlákninu, ako celozrnné výrobky, strukoviny, zelenina.
  • Naplň si tanier bielkovinami. Bielkoviny ti pomôžu cítiť sa sýtejšie.

4. Pitný režim

Pitný režim je dôležitou súčasťou chudnutia. Voda zvyšuje spaľovanie kalórií, potlačuje chuť do jedla, znižuje príjem tekutých kalórií a pomáha tráveniu. Pitím vody pred jedlom, sa môžeš vyhnúť zbytočnému prejedaniu. Uprednostni čistú vodu bez bubliniek pred džúsmi, sladenými a alkoholickými nápojmi.

Aeróbne cvičenie: koľko a ako dlho cvičiť?

 

5. Spánok

Nedostatok spánku vytvára v tele hormonálnu nerovnováhu, ktorá vedie k prejedaniu a zvýšeniu hmotnosti. Dochádza k spomaleniu metabolizmu, nedostatku rastového hormónu a k zvýšeniu hladín kortizolu, čo súvisí s ukladaním tuku v okolí brucha. Keď si unavený, často sa stáva, že siahaš po vysokokalorických jedlách a tvoj športový výkon klesá. Je tiež známe, že nedostatok spánku alebo zlá kvalita spánku oslabuje imunitný systém a trvá dlhšie, kým sa z ochorenia zotavíš.

 

X